اولین باره داری از فلربو خرید میکنی؟ با کد HelloWorld میتونی ۱۵ درصد تخفیف بگیری! «اطلاعات بیشتر»

چگونه لپتاپتون رو بعد از ریخته شدن قهوه نجات دهید

Wednesday، ۱۵ Aabaan ۱۳۹۸

ریخته شدن قهوه، چای و یا آب روی یک لپتاپ ممکن است مانند پایان دنیا به نظر برسد، اما اگر به سرعت عمل کنید شانس خوبی برای نجات لپ تاپ وجود دارد. در اینجا یک برنامه پنج مرحله‌ای برای نجات یک لپ‌تاپ پس از نشت مایع وجود دارد.

چگونه بعد از ریخته شدن قهوه بر روی لپ تاپ، لپ تاپ را نجات دهیم:

۱- لپتاپ را خاموش کنید.

لپ تاپش را خاموش کنید. فشار دادن و نگه داشتن دکمه Power برای پنج ثانیه سریعترین روش است. سیم برق را از برق بکشید، لوازم جانبی را جدا کنید و باتری را بردارید. بزرگ‌ترین خطر در این زمان، اتصال کوتاه شدن دستگاه است.

۲- مایعات را از روی لپتاپ جمع کنید.

مایعات اضافی را با حوله نرم و یا حوله کاغذی تمیز کنید. از یک حرکات تند و سریع که فقط مایع را گسترش می‌دهد استفاده نکنید.

۳- لپتاپ را برعکس کنید.

جوری که لپ تاپ رو به روی شماست است، آن را از یک طرف به سمت دیگر و از جلو به عقب کج کنید تا به مایع کمک کنند که از هر چهار طرف فرار کنند.

۴. از هوای فشرده برای خشک کردن لپتاپ استفاده کنید.

دقت کنید که تمام مایعات اضافی را بردارید. سپس، اگر هنوز مقداری مانده باشد، از یک قوطی هوای فشرده برای خشک کردن لپ تاپ استفاده کنید. متناوبا، از یک سشوار مو بر روی تنظیمات coolest آن استفاده کنید: در تمام مدت حرکت سشوار را نگه دارید و آن را حداقل ۲۰ سانتی متر بالاتر از لپ تاپ نگه دارید.

۵. لپتاپ را به طور کامل خشک کنید.

لپ تاپ را در یک شکل "V" وارونه در یک جای گرم باز بگذارید تا کاملا خشک شود. آن را در نور مستقیم خورشید یا یک رادیاتور رها نکنید. قبل از تعویض باتری و لوازم جانبی، برای ۲۴ ساعت یا بیشتر صبر کنید تا مطمئن شوید که صفحه‌کلید کاملا خشک است.

اگر مجبور شدید صفحه‌کلید لپتاپ خود را تعویض کنید:

صفحه‌کلید بیشتر لپتاپ‌ها می‌توانند با کمک یک تکنسین جایگزین شود، البته می‌توانید یک صفحه‌کلید USB جدید یا بی‌سیم را برای استفاده از لپتاپ بخرید.