اولین باره داری از فلربو خرید میکنی؟ با کد HelloWorld میتونی ۱۵ درصد تخفیف بگیری! «اطلاعات بیشتر»

چرا خوره‌های تکنولوژی و برنامه‌نویس‌ها استیکر به لپ تاپشون میچسبونن؟

Friday، ۱ Shahrivar ۱۳۹۸

استیکرهای لپ تاپ یک جنبه عجیب از فرهنگ گیک‌ها (geek) است.

چه کسی میتوانست حدس بزند که مردان و زنان بالغ دوست دارند تا ارزش‌ها و توانایی‌های خودشون رو از طریق این تبلیغات چسباندنی (استیکرها) به دیگران نشون بدن؟ امروزه چسباندن استیکر بر روی لپتاپ یک سرگرمی محسوب می‌شود که افراد زیادی در حوزه تکنولوژی دوست دارند تا در آن نقش داشته باشند. ما در بررسی که در توییتر انجام دادیم سعی کردیم تا علت این علاقه را پیدا کنیم:

وابستگی و تعلق

آیا چسباندن استیکر بر روی لپ تاپ معادل همان خال کوبی‌زدن در زندان است؟ یکی از کسانی که در حوزه برنامه‌نویسی فعالیت می‌کند می‌گوید «به عنوان یک انسان، ما دوست داریم تا احساس کنیم که بخشی از یک گروه هستیم و دیگران بدانند که ما متعلق به آن گروه هستیم. برای نشان دادن آن، به طور مثال صلیب می اندازیم و یا پرچم‌هامون رو به اهتزاز درمیاریم و یا بر روی لپتاپمون استیکر میچسبونیم و اینگونه به دیگران نشان می دهیم که متعلق به چه گروهی هستیم و به سایر اعضا گروه هم نشان می دهیم که عضوی از آنها هستیم.»

خودت را توصیف کن

من امروز استیکرهای لپ تاپ خودم را ساختم و تو هر چیزی درباره من و هر چیزی که دوست دارم رو میتونی از اونها بفهمی.

همه ما یک سبک شخصی داریم و به طور معمول دوست داریم تا وابستگی‌ها و تفاوت‌های فردیمون رو در اون سبک نشون بدیم. برای عده ای چسباندن استیکر بر روی لپ تاپ روشی است تا بخشی از شخصیت خودشون رو به نمایش بزارن. اینکار شبیه آویزون کردن چیزهای کوچیک از آینه‌ی ماشین و یا گذاشتن هدفون چشمک‌زن بر روی گوش است.

الهام بخشی

برای دولوپرهای مشتاق، استیکرهای لپتاپ میتونن یک منبع کوچیک اما پرقدرت برای الهام بخشی باشن. یکی از بهترین راه‌ها در مسیر دستیابی به یک هدف این است که یک یادآوری بصری ثابت از آنچه می‌خواهید و برای رسیدن بهش تلاش می‌کنید داشته باشید. درست قبل از اینکه لپتاپ خود را روشن کنید دیدن یک استیکر بر روی لپ تاپ شما میتونه همون چیزی باشه که برای طرز فکر صحیح در مسیر رسیدن به موفقیت به آن نیاز دارید.

حمایت کردن

همه ما قبلا استیکرهای انتخابات ریاست جمهوری را بر روی ماشین‌ها در خیابان ها و ترافیک دیده‌ایم. اما انتخابات تنها مسئله اجتماعی نیستند که می‌توانند از طریق استیکرها واکنشی را از سوی عامه مردم به وجود آورند. بسیاری از جنبش‌های اجتماعی، مانند جنبش دگرباشان جنسی و جنبش فمینیستی هم مواردی هستند که در آنها از استیکرها استفاده می کنند. استیکرهای لپ تاپ نقش زیادی را در زمینه تحولات شدید اجتماعی ایفا نمی‌کنند اما به شما این امکان را می‌دهند تا به دیگران نشان دهید که در رابطه با مسائل مختلف چه طرز فکری دارید. بسیاری از افراد از این موقعیتی که تکنولوژی در اختیارشون قرار میدهد استفاده میکنند تا حمایت قلبی خودشون رو از موضوعی خاص اعلام کنند.

تفریح و سرگرمی

این شاید ساده ترین دلیلی باشد که چرا افراد دوست دارند تا بر روی لپتاپ‌های خود استیکر بچسبانند. شبیه کتاب جمع کردن و یا تزیین ماشین، تزیین لپتاپ با استیکرها میتونه یک سرگرمی جهت لذت بردن باشه و خب کجای اینکار ضرر داره؟

یادآوری

هرسال بیش از صدها و هزارها کنفرانس و رویداد در زمینه تکنولوژی برگزار می گردد. اگر حواستان نباشد، به سرعت و به راحتی فرصت شرکت در آنها را از دست می‌دهید. در این مواقع استیکر لپ تاپ، برای نجات شماست! فقط استیکری را به عنوان سوغات از آخرین کنفرانس خود بگیرید و اینگونه هرگز فرصت شگفت انگیز ملاقات با افراد دیگر را در زمینه فن آوری از دست نخواهی داد.

تایید کردن

استیکرهای لپتاپ یک روش زیبا جهت تبلیغات هستند. شما لپتاپ خود را همراه خود به همه جا میبرید و مهم نیست که کجا آن را باز میکنید، در هرصورت افراد چشمشان به لپتاپ شما می‌افتد که این بهترین روش جهت تبلیغات رایگان برای زبان‌ها و پروژه‌هایی می باشد که به زودی قرار است روانه بازار شوند.