اولین باره داری از فلربو خرید میکنی؟ با کد HelloWorld میتونی ۱۵ درصد تخفیف بگیری! «اطلاعات بیشتر»

آموزش تمیز کردن صفحه‌ی مانیتور لپتاپ

Tuesday، ۱۱ Tir ۱۳۹۸

در اینجا نحوه‌ی صحیح تمیز کردن صفحه‌ی مانیتور لپتاپتون رو توضیح خواهیم داد

همه ما میدانیم که تمیز نگه داشتن صفحه لپتاپ کار دشواری است. همه ما میدانیم که که هنگام کار کردن با لپتاپ به دلیل وجود غذا و نوشیدنی و دست‌های چرب همیشه خطر وجود لکه‌ها و جای انگشتان کثیف بر روی لپتاپ وجود دارد.

قدم به قدم

۱- مطمئن شوید که لپتاپ شما خاموش بوده و آداپتور آن از برق کشیده و باطریش از جای خود خارج شده است. پاک کردن صفحه لپتاپ در حالی که روشن باشد ممکن است موجب آسیب جدی به لپتاپ شما شود پس به منظور جلوگیری از آسیب احتمالی، لپتاپ خود را به طور کامل خاموش نمایید و حتی آن را درحالت sleep قرار ندهید. پاک کردن صفحه در زمانی که پیکسل‌ها فعال هستند موجب وارد شدن آسیب جدی به صفحه لپتاپ شما در آینده می‌گردد بعلاوه این که در زمانی که لپتاپ خاموش است با توجه به تاریک بودن صفحه، شما راحت‌تر می‌توانید لکه‌های کثیفی و گرد و غبار روی صفحه را ببینید.

۲- یک عدد پارچه میکروفایبر تهیه کنید. این نوع پارچه‌ها پرز ندارند و علاوه بر آن بسیار نرم هستند. اگر شما برای تمیز کردن از چیزهای دیگری مثل تیشرت،دستمال کاغذی و یا دستمال آرایش استفاده کنید علاوه بر آنکه ممکن است به طور کامل صفحه شما را پاک نکنند، ممکن است موجب ایجاد خراش بر روی آن شوند.

بهتر است که شما همیشه یک دستمال میکروفایبر داشته باشید چرا که از آن می توانید برای پاک کردن همه نوع لنز و صفحه مثل گوشی موبایل، تبلت و یا دوربین استفاده نمایید.

۳- صفحه لپتاپ را به آرامی با دستمال پاک نمایید. کشیدن دستمال به هر دو طرف موجب می شود تا صفحه شما به طور کامل از لکه ها و کثیفی ها پاک گردد. دستمال را به آرامی بر روی صفحه بکشید و از فشار آوردن زیاد به صفحه خودداری نمایید چرا که ممکن است به صفحه مانیتور لپتاپ آسیب وارد نماید.

۴- به منظور از بین بردن لکه‌های مقاوم‌تر ممکن است که نیاز داشته باشید تا دستمال خود را مرطوب نمایید. بدین منظور اندکی محلول غیرالکلی روی آن اسپری کنید - دقت داشته باشید که دستمال بیش از اندازه خیس نگردد و اگر به طور اتفاقی بیش از اندازه خیس شد ان را خشک نمایید تا اینکه فقط کمی مرطوب باشد. دستمال را به آرامی از بالا به پایین و به صورت دایره‌وار بکشید. هیچوقت به صفحه فشار نیاورید چرا که این کار ممکن است موجب سوختن پیکسل‌ها گردد.

آنچه نباید انجام دهید: از اسپری کردن مستقیم به صفحه لپتاپ خودداری نمایید. این کار به طور قابل ملاحظه‌ای ریسک نفوذ آب به قطعات داخلی لپتاپ را افزایش می‌دهد و ممکن است موجب بروز خسارات جدی و پر هزینه شود.

۵- با دستمال خشک دیگری صفحه را به طور کامل تمیز نمایید تا لکه های باقی مانده و رطوبت به طور کامل از بین بروند زیرا رطوبت باقی مانده روی لپتاپ ممکن است موجب بروز آسیب به صفحه گردد.

۶- نکته دیگری که باید به آن توجه نمایید این است که صفحه کیبورد ممکن است موجب بروز ایجاد لکه بر روی صفحه مانیتور لپتاپ شما گردد .این لکه ها اجتناب ناپذیر هستند و از طرفی پاک کردن آنها نیز دشوار است. بهتری روش، پیشگیری از ایجاد آن‌ها هست. به منظور کاهش این لکه‌ها یک قطعه پارچه بدون پرز تمیز بین مانیتور و کیبورد قرار دهید.

چند نکته

  • از مرطوب کردن هر یک از پورت‌های لپتاپ بپرهیزید.
  • از استفاده از مواد پاک‌کننده‌ی الکلی اجتناب کنید چرا که آن‌ها لایه‌ی محافظ اکثر صفحه‌های لمسی را خراب میکنند. از مواد شوینده‌ی عادی منزل، برای صفحه‌ی نمایشگرتان استفاده نکنید. تنها شوینده‌های پایه‌ی آبی و یا آنهایی که تنها به منظور تمیز کردن صفحات LCD ساخته شده‌اند برای این کار مناسب هستند. از این موارد استفاده نکنید: شیشه پاک‌کن، شوینده‌های چند منظوره، مایع ظرفشویی و یا هر نوع صابون.
  • کشیدن دستمال کاغذی بر روی مانیتور لپتاپ ایده‌ی خوبی نیست چرا که باعث خش افتادن بر روی نمایشگرتان خواهد شد. تنها پارچه‌های میکروفایبر برای تمیز کردن صفحات حساس لپتاپ مناسب هستند.